P5050567  Для України натуральний камінь все ще складний матеріал, що, мабуть, пов'язаний з відсутністю серйозних традиції його використання. У наший країні поки віддається перевага штучним матеріалам - плитці або керамограніту. Але те, що натуральний камінь в обробці будинку і його інтер'єру - це престижно, красиво і довговічно ні у кого не викликає сумніву.

Існують відмінності і в споживчих властивостях, що ще раз свідчить про те, що ніколи не можна замінити створене природою на придумане людиною. По-перше, в штучних матеріалах важко добитися такого багатого і різноманітного поєднання кольору, які властиві натуральному каменю.

Для європейських країн і США найпоширенішими замовленнями на виготовлення виробів з натурального каменя є:

  • виготовлення стільниць на кухні (переважна більшість)
  • виготовлення стільниць для ванн
  • облицювання ванних кімнат
  • виготовлення сходів
  • виготовлення камінів.

У Америці і Європі будь-який дорогий будинок має кухні з мармуровими стільницями: вважається, що це вічне вкладення грошей і виріб переживе правнуків.

Українські компанії пропонують споживачам практично такий же набір послуг:

  • обробка ванних кімнат;
  • укладання підлоги;
  • виготовлення і монтаж сходів, стільниць, підвіконь, барних стійок, камінів;
  • декорування приміщень виробами з художньо обробленого каменя (колони, балясини, мозаїчні роботи).

Вартість виробу, як правило, складається з вартості матеріалу, помноженого на коефіцієнт розкрою, і вартості виконання фасонного профілю торцевого краю (погонний метр), а також вартості додаткових робіт (виріз отворів і так далі).
Фасонні профілі бувають різних видів. Ціна залежить від складності виконання.

Можлива обробка краю наступних типів:

profiles

Під додатковими роботами розуміють різні розпили , виконання отворів, закруглення кутів.

Якщо говорити про вартість натурального каменю, то розкид цін тут великий. Облицювальні плити з мармуру або граніту залежно від типу і розміру (300х600х20; 305х305х10 і інш.) коштують від $45 за кв.м. А ось 1 кв. м полірованого сляба (плити-заготовки) обійдеться не менше $130. Іноді плита-заготовка коштує і дешевше, але це означає, що є обмеження на розміри. Наприклад, 1500х600 або 2500х1200 і їх вигідно купувати, якщо габарити планованого виробу не перевищують задані.

*усі ціни вказані вище у статті можуть не відповідати дійсності та наведенені тільки в наочних цілях.